SEPHORA CLEANSING OIL FOR FACE AND EYES

Posted by on Cumartesi, Ağustos 28, 2010, 8:35
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Efendim Iraz, JM yazıp durdukça merak ediyordum, “Nedir Allahım bu cleansing oil, nası kullanılır, surattan nası arıtılır?” filan diye. Hoş anlatıyorlar ama denemek lazım.
Geçen haftasonunun Capacity Sephora ganimeti bu. 23 TL civarı idi yanılmıyorsam, 140 ml. Şişesi, dizaynı, rengi görüyorsunuz zaten, son derece güzel. Üzerinde kuru ciltler için olduğu yazıyor, yağlı ciltte ne gibi bir probleme sebep olabilir düşündüm ama çıkaramadım, zaten suyla arındırıp tonik geçiyorsunuz üzerine, öyle yeni kızarmış patlıcan misali yağlarınız süzülerek beklemiyorsunuz ki… Yağın kendisi tamamen şeffaf.
Ben uygulamayı şöyle yapıyorum: Lavabonun başına geçip, ellerimi ıslatıp, hafif bir yüzüme özellikle de gözlerime dokunuyorum zira çoğunlukla ten makyajına üşeniyorum, yalnız göz makyajım oluyor. Sonra bir pomp bundan sıkıyorum gözlerimi nazikçe ovalamaya başlıyorum diyeceğim ama aslında ovalamak diil bu, nazik bi hareket işte neyse. Göz içine akmıyor kokmuyor diye Inglot jel eyeliner çektiğim için, o mübarek de 3 gün silmesen çıkmadığı için gözümü açıp o waterline bölgesini de parmaklıyorum. Yani anladığınız üzere göz açıkken içine bile sürebiliyorum yağı, yakmıyor, yalnız lensler buğulanıyor o kadar. Bir pomp daha alıp yüzümü ovuşturduktan sonra bolcana suyla yıkıyorum yüzümü ve arınmıyor!!! Bu noktada bir uygulama hatam olup olmadığını düşünüyorum, bilenler bir anlatıversin. Arınamadığım için bir fırt da şurada anlattığım Avon temizleyicimden alıp yüzümü yıkıyorum, cillop gibi çıkıyorum piyasaya.
Bunca zamandır neden o iğrenç disk pamuklarla, Maybelline bilmemne mavi-beyaz sularla, rimeli kazıyacağım diye uğraşıp yitirdiğim kirpiklerimle, gene de sabah siyah göz altlarıyla kalkmayla, göz yakan temizleyicilerle filan uğraşmışım bilemiyorum, öyle güzel ve kolay bir temizlik yöntemi ki bu. Hem de waterproof filan demeden yüzünüzde ne varsa zart diye, uğraştırıp acıtmadan derinlemesine söküp atıyor.
İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “SEPHORA CLEANSING OIL FOR FACE AND EYES”

Yorumunuzu Belirtin