A Scent by Issey Miyake

Posted by on Pazar, Ağustos 29, 2010, 0:24
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Her ay bir sürü dergi alıyorum, Instyle, All, Süper şu bu… Aslında genelde bir iki ay içinde kusana kadar bakmış, içlerinden beğendiğim, ilhamlık yazı ve resimleri kesip dosyalamış ve atmış oluyorum. Ama son bir yıldır neredeyse hiçbirini yapmamıştım ve dağlar kadar olmuşlardı. Şu son 2-3 hafta içinde her birine tek tek baktım, kestim ve attım. Doğal olarak içelrinden bir sürü de şey çıktı, parfüm numuneleri, ürün numuneleri, kuponlar…
Bu kokunun numunesi de vardı. Parfüm tercihlerimi az çok biliyorsunuz artık. Bu benim genel eğilimimin tamamen dışında, taptaze, hafif, fresh, yemyeşil bir koku. Ama bu kadar mı güzel olur bir koku!? İki gün boyunca burnuma yapıştıp da gezdim o minik koku bandını. Üç şişe ağzına kadar dopdolu parfümüm olduğundan almayacağım tabii, hatırı sayılır bir indirime girmezse. Ama yaza kadar elimdeki tüketebilirsem kesinkes söylüyorum bunu kaçırmam. İnsan yazın ancak böyle kokmak ister, tertemiz ve ferah.
Sevil Parfümerinin sayfasındaki açıklama şu parfüm hakkında,

Yeşil, çiçeksi ve odunsu parfüm, modern bir izle ifade edilen belirgin bir tazelik taşıyor. İyimser ve feminen parfüm, doğanın kalbinden gelen esintiye benzer bir duygu veriyor. Koku sümbül ve Galbanum”un taze notaları ile çiçeksi, lezzetli yasemin ve verbananın neşeli iziyle ise canlandırıcı.

100 ml si 120 ile 200 arasında değişen fiyatlarla satılıyor internetin çeşitli köşelerinde.

Not: Verbana da mine çiçeği imiş böylelikle öğrenmiş oldum.

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “A Scent by Issey Miyake”

Yorumunuzu Belirtin