RASAYANA KADİFE ÇİÇEĞİ KREMİ

Posted by on Perşembe, Ağustos 26, 2010, 17:24
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Uzun zamandır, tahminen 3-4 yıldır Avon”un cilt bakım ürünlerini kullanıyorum. Aslında kuru bir cildim var fakat ne hikmetse beni gören her kozmetikçi kızı “Auww karma bi cilt dimiğğ, T bölgesi yağlı, bakiyim evet evet yağlı” diye suratıma bir parmak atar. Fekat yağlı diye parmakladığı alnım ve burnum banyodan sonra kuruluktan pul pul dökülür ne hikmetse. Neyse efendim, hem elin kozmetik satış sorumlusu kızına inat, hem de dökülüyorum diye ben inat ve azimle kuru cilt ürünleri kullanıyorum işte. Avon un mavi kuru cilt serisi. Kaç kutu bitti çok bilmiyorum açıkçası. Cildim öyle aman aşırı hassas değildir benim, nadiren kendisine sürülen materyallere tepki verir. Bu biten kutular içerisinde bu kreme hiç tepki vermediği gibi, sahibinin unutmayıp krem sürmesine epey sevindiğinden hirp diye emiyordu kremi. Fakat bu sene niyeyse bu krem (aslında kesin değil ama ben bu kremi suçluyorum yine de) yanaklarımın alt kısmında minicik kırmızı sivilce diyeceğim ama değil, ne idüğü belirsiz birşeyler çıkarmaya başladı. Tabii kullandığım envai çeşit makyaj malzemesi de yapıyor olabilir ama o ihtimali hiç aklıma getirmiyorum farkındaysanız.

Doğal kozmetiklere geçmek istiyordum zaten. İlk önce Logona filan gibi markalara baktım ama testerları yoktu. bir kremi de 90 TL civarı olduğundan pahalı bir kumar oynamak istemedim. Netin kıyısını köşesini karıştırınca bu kremler çıktı. aldım ben. Bu krem, aynısafa kremi, organik göz bakım pedleri bi de kargo hepsi birlikte 46 TL ye geldi. Tek fiyatlarına oradan bakarsınız. Zaten halis Türk malı, ordan da kazandı. Şimdi anlatmaya başlayayım, niyeyse bugün Külkedisi masalı anlatır gibi anlatma modundayım, “Ay uzun okuyamam şekerim kısa kes” diyenleri başka bloga alayım, uzatıcam da uzatıcam zira bugün.
Şu yukarıda gördüğünüz silindir biçimindeki pakette geldi. Bu kutuyu da pek beğendim yalnız, atmadım, bişey yapacağım ondan ama ne, henüz bilemiyorum.

Kapağı açınca bu yukarıdaki gibi birşey görüyorsunuz işte. Dolgu malzemesi olarak buruşturulmuş kağıt, bir adet küçük parmak boyunca tahta spatula, prospektüs ve kremin bulunduğu hap şişesi gibi kahverengi şişe.

İçini açıp bakınca görüyoruz ki Mayıs 2007 üretimli, aa hiç düşünmemiştim nerdeyse iki yıl olcak. Zaten son kullanım tarihi iki yıl. Neyse Mayısa kalmaz zaten tahminimce. Ama yine de siteye mail atıp çemkiriyim bununla ilgili. İçinde kadife çiçeği, shea yağı (bunun Türkçesi ne?) ve sarısabır (aloe vera) yağı var. Zararlı bişi yok, gönlümüzce kendimize bulayabiliriz yani. Şimdi kapağı açalım:

Evet, böyle vıcık sarı, cıvığımsı bişi olduğunu görüyoruz. Aldırış ediyor muyuz, tabii ki hayır, zira sitesinde kuru ve hassas ciltler için onarıcı olduğunu okuduk, ayrıca internetin sağına soluna bakıp kadife çiçeğinin cilt problemlerinde, gözlerin güçlü görmesinde, kalp atışlarının düzenlenmesinde, varislerde kullanıldığını okumuştuk. İçimiz rahat, devam:

O hap şişesine parmağımız girmediği, iki güne kalmaz tahta çubuğunu da kaybedeceğimiz için, Watsonsdan aldığımız minik kutuya bu kremi dolduruyoruz ki huzurla sürebilelim. Zaten görmeden sürmek çok sağlıklı değil zannımca. (?!) O sarı vıcıksı görüntüyü içimize sindiremedik mi hap şişesinden, iyi göremedik mi hı? Bi de bu haliyle bakalım o halde:

Şahane. Artık ekipmanımız hazır olduğuna göre, şişesini kumbaraya atılacak camları biriktirme köşesine, minik kavanozu da banyoya götürüyoruz.

Krem tahmin edeceğiniz gibi yağlı. Hakikaten yağlı bir his bırakıyor yüzde. Aslında bundan hoşlanmıyorum. Genelde normal kremleri bile pek kullanmıyorum yağlı diye, jel formundaki şeylerden alıyorum ama bu doğal ya hiç bozulmadım yağlı diye. Öyle sürüp parlak parlak geziyorum. Kokusu güzel, dokusu sert değil yumuşacık, katıdan ziyade cıvığa yakın. Bir iki hafta kullanayım bakalım, yanaklarımda yaşamaya başlayan o canavarları öldürürse tamamdır ben bundan sonra doğala dönerim, zaten niyeti bozmuşum. Bir de bu krem 30 gr.

Sizi mutlu son fotoğrafıyla başbaşa bırakıyorum. Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine…

NOT: (25.04.2009) Bir süredir bu ürünleri kullanamıyorum hatta zaten çok kısa süre kullanabildim. İnanılmaz yağlı ve ağır. Tamam doğal olsun da bunca zeytinyağı gibi olmasına gerek var mıydı bilmem. Bunun diğer kardeşini de kullanamadım. Ayak kremi yaptım ikisini de.

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “RASAYANA KADİFE ÇİÇEĞİ KREMİ”

Yorumunuzu Belirtin