LA ROCHE POSAY ACTIVE C XL-ACTICE C YEUX

Posted by on Cuma, Eylül 3, 2010, 17:18
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

 Dermokozmetik ürünleri denemek istiyordum ve çevremden en fazla tavsiyesini aldığım La Roche Posay ile işe başlamak istedim. Emirhan Bey vasıtasıyla bu iki ürünü test etme şansım oldu. Hakikaten doğru yerden denemeye başlamışım sanırım, iki ürünü de çok beğendim. 
Cildim kuru, yazın karmaya dönüyor, çok hassas değil, çilli ve beyaz cilt. Yorumlarımı bunları bilerek okuyun lütfen. 
* Göz Kremi, jelimsi bir yapıda, opak değil, yarı şeffaf, kesinlikle yağlı değil, gayet kolay sürülüyor ve emiliyor. Her iki ürünün de en başarılı bulduğum yönleri ambalajları, gayet hijyenik. Neredeyse kokusuz diyebilirim. Üzerine rahatlıkla makyaj yapabiliyorsunuz, yağlanma yapmıyor. Komedon yaratmadı. Benim en beğendiğim yönü ise uykusuzluktan oluşan göz altı koyuluklarını hafifletti. Kırışıklıklar için 3 ayda düzelme yaratacağı söyleniyor, bakalım göreceğiz. Çok az yetiyor kullanımınıza, o yüzden bana bu tüp 3 ay gider diye tahmin ediyorum. 
* Yüz Kremi, opak beyaz, kokusuz bir krem. Kolay sürülüyor, parlama yapmıyor. SPF 12 faktör, yani yazın da kullanılabilir. Diğeri gibi 3 ay kullanamam ama sanırım. 


Benim devam edeceğim ürünler oldu her ikisi de. Çok memnun kaldım, özellikle göz kreminden. Sanırım güneş kremi de çok tutuluyor bu markanın. Sizlerden bu marka ürünleri kullananlarınız var mı? Düşünceleriniz neler?

ACTIVE C XL
KIRIŞIKLIKLARA KARŞI ÇİFT ETKİ SUNAN İLK BAKIM KREMİ

LA ROCHE POSAY’den kırışıklıkların düzeltilmesinde ve engellenmesinde etkili olacak  yeni bir  bakım kremi
ACTIVE C XL

Dermatologların önerdiği ACTIVE C XL,  cilt kırışıklıklarına karşı tam koruma sağlayan güçlendirilmiş ilk bakım kremi olma özelliğini taşıyor.
ACTIVE C XL, içeriğinde bulunan C vitamini ile var olan hafif ve derin kırışıklıkları azaltırken, UVA filtresiyle  yeni kırışıklıkların oluşmasına önler.
ACTIVE C XL, tek başına  düzenli kullanıldığında  kırışıklıkları gözle görünür bir şekilde düzetir ve azaltır. Her cilt tipine uygun olan ACTIVE C XL, yumuşak ve kadifemsi dokusu sayesinde cildi uzun süre nemlendirir.
UVA ışınlarını engelleyerek kırışıklıkların oluşmasını önleyerek hafif ve derin kırışıklıkların P oranında azaltır.

UVA ışınlarının zamanla cilde  zarar vermesi sonucu  derinin  doğal kollajen üretimi azalır ve  deriyi diri tutan yapı  zayıflar. Bunun sonucunda deri gerginliğini kaybeder ve ciltte  kırışıklık meydana gelir.
Cildin yaşlanmasında en büyük etkenlerden biri olan UVA ışınları,  kollajen bağlarına saldırarak, kırışıklıkların oluşmasına sebep olur.
UVA ışınlarından cildi koruyan gündüz bakım kremi ACTIVE C XL, kollajen bağları üzerinde çift etki oluşturur, cildi yenilerken aynı zamanda kırışıklıkların artmasını engeller.

Etkinliği klinik testler sonucu ispatlanan bakım kremi ACTIVE C XL, yalnız  eczanelerde satılmaktadır.

LA ROCHE-POSAY
La Roche-Posay Laboratoire Pharmaceutique, 1975 yılında eczacı René LEVAYER tarafından, 16. yüzyıldan beri Avrupa’nın termal dermatolojik başkenti olarak kabul edilen Fransa’nın “La Roche-Posay” adlı termal  şehrinde kurulmuştur.
La Roche-Posay, en hassas ciltler dahil, tüm cilt tiplerine özel günlük bakım ürünleri sunmaktadır. Etkinliği ve güvenliği dermatolojik olarak test edilen La Roche-Posay ürünleri tüm dünyada dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir.  La Roche-Posay günlük cilt bakım ürünleri ilaç endüstrisinin katı kurallarına göre üretilmekte ve yalnız eczanelerde satılmaktadır.

ACTIVE C
KIRIŞIKLIKLARA KARŞI BAKIM

Kırışıklıklara Karşı Önleyici ve Düzeltici Günlük Bakım
Active C XL tüm cilt tipleri için gündüz bakım kremidir. Hafif ve derin kırışıklıkların düzeltilmesinde etkilidir. Kırışıklıklara karşı çift etki sunar. Mexoryl XL filtresi UVA ışınlarından koruyarak yeni kırışıklıkların oluşmasını önler. C vitamini cilde sıkılığını veren kollajen liflerini artırarak kırışıklıkların düzeltilmesinde etki gösterir. 3 ay düzenli kullanım sonucunda hafif ve derin kırışıklıklarda P’ye varan azalma sağlar. Kolay emilen yumuşak dokudadır. Cildin dokusunu yumuşatır ve cilde ışıltı verir.
30ml.

Kırışıklık Düzeltici Günlük Bakım
Active C PNM (normalden karmaya dönük ciltler) hafif ve derin kırışıklıkların görünümünün düzeltilmesinde etkili bakım kremidir. İçerdiği C vitamini cilde sıkılığını veren kollajen liflerinin doğal üretimini artırır. Hafif ve yağsız formülü ile cildi matlaştırır. Cildin dokusunu yumuşatır ve cilde ışıltı verir. 
30ml.

Kırışıklık Düzeltici Günlük Bakım
Active C PS (kuru ciltler) hafif ve derin kırışıklıkların görünümünün düzeltilmesinde etkili bakım kremidir. İçerdiği C vitamini cilde sıkılığını veren kollajen liflerinin doğal üretimini artırır. Zengin dokusu cildi besler ve nemlendirir. Cildin dokusunu yumuşatır ve cilde ışıltı verir. 
30ml.

Kırışıklık Düzeltici Günlük Bakım
Active C Yeux (göz çevresi) göz çevresindeki hafif ve derin kırışıklıkların görünümünün düzeltilmesinde etkili bakım kremidir. Özel formülü göz çevresinin hassas dokusuna uygun olarak tasarlanmıştır. 
15ml.

ACTIVE C  GÖZ
Kırışıklık düzeltici göz çevresi bakımı!

              

Active C Göz göz çevresinin hassas dokusuna uygun olarak üretilmiştir. Göz çevresindeki hafif ve derin kırışıklıkların görünümünün düzeltilmesinde etklidir.

Active C Göz içerdiği %5 oranındaki, cilt üzerinde doğrudan etkili aktif C vitamini sayesinde kırışıklık ve ince çizgilerde 3 aylık kullanım sonucunda P’ye varan azalma sağlar.*

Cilde sıkılığını ve elastikiyetini sağlayan kollajen lifleri zamanla azalarak kırışıklıkların oluşmasına neden olur. C vitamini, cildin doğal kollajen üretiminin artırılmasında etkilidir.

Etkinliği klinik testlerle kanıtlanmıştır.

LA ROCHE-POSAY TERMAL SUYU SAYESİNDE…

İçerdiği La Roche-Posay Termal Suyu, UV ışınlarına bağlı olarak ortaya çıkan serbest radikallerre karşı cildin defans mekanizmasını harekete geçiren bir element olan Selenyum içerir. Cildin  dengesini korur. 

Active C Göz günde 1 uygulama ile göz çevresindeki kırışıklıklarda azalma sağlar. Active C Göz ile birlikte Active C Yüz serisinden cilt tipine uygun olan ürünün kullanılması önerilir. Yalnızca eczanelerde satılır.

*Fransa Basençon Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Bölümü, Prof. Dr. Philippe Humbert tarafından yapılan klinik çalışma.

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “LA ROCHE POSAY ACTIVE C XL-ACTICE C YEUX”

Yorumunuzu Belirtin