Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Posted by on Perşembe, Eylül 4, 2008, 5:22
Bu Yazı Saç Şekilleri Kategorisinde ve 1 Yorum var.

Saçlarınız cansız mı? Saç uçlarınızda kırıklar mı var? Bu problemlerden çok mu sıkıldınız? Paniğe gerek yok. İstediğiniz saçlara kavuşmak için önerilerimizi uygulamaya başlayın. İşe yarayacak!

1- Şampuanınızı sulandırın!
Saçlarınızı yıkarken çok fazla şampuan kullanmaktan vazgeçin. Küçük bir miktar şampuan saçlarınızı temizlemeye ve güzel kokmasını sağlamaya yetebilir. Fazla şampuan saçlarınızı ağırlaştırır ve kurutur. Önerimiz: Şampuanı bir kap içinde ılık suyla inceltip, saçınıza uygulayın.

2- Soğuk suyla durulayın
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra iyice durulamanız şart. Durulama sırasında soğuk denebilecek derecede su kullanın. Çok sıcak su saç derinizi yıpratabilir ve kepek oluşumuna yol açabilir. Saçlarınızın iyice durulandığını saçlarınızdan gelen gıcırdama sesinden anlayabilirsiniz.

3- Havluyla ovalamayın!
Islak saç hassas olduğundan sert müdahaleler kırılmasına neden olur. Bu nedenle havluyla sert biçimde ovuşturarak saçlarınızı kurutmayın! Havlu, saçınızın koruyucu tabakasına zarar verdiğinden saç uçlarınız kolayca kırılabilir. Saçlarınızdaki ıslaklığı emmesi için havluyu saçlarınıza sarıp dört beş dakika bekleyin.

4- Dipteki saçlardan taramaya başlayın
Şimdi sıra banyoda karışan saçlarınızı taramaya geldi. Kalın dişli taraklar ya da doğal malzemeden yapılmı

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

1 Yorum “Işıltılı Saçlar İçin Öneriler”

  1. $£^^@
    2009.01.13 18:52

    yaw saçlarım çoq kırılgan yaw bana yardım edin şampuanıımdeişecektim hangisini deneim biraz fiyatı uygun olmalı:)saçlarım ince telli hacimsiz ve yağlı yüztipime uygun deil

Yorumunuzu Belirtin