EVERYDAY MINERALS SAMPLE KIT

Posted by on Perşembe, Ağustos 26, 2010, 15:18
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Mineral makyaj deneyimim hiç olmamıştı. I.D. Bare Minerals ürünlerini de lüzumsuzcasına pahalı bulduğumdan hiç gidip alayım gibi bir isteğim de oluşmadı. Yine forumdan bu mineral (ama hakiki mineral) makyaj ürünlerinin çok sevilerek kullanıldığını okuyup hele bir de yalnız kargo parası ödemek suretiyle bir free sample kit isteyebileceğimi de öğrenince bir dakika durmadım. 10 gün civarı vakit aldı gelmesi. Kargosu da 6-7 TL civarı.
Ben mineral makyajın uygulamasını zor sanırdım aslında değilmiş. elimdeki sınırlı fırçaya rağmen rahat uygulandı ve cilde tam oturdu. Kapatıcılığı kendilerinden beklenmeyecek kadar yüksek. Benim likit concealerlarım bunun toz concealerı kadar kapatmıyor mesela. Sürdükten bir saat kadar sonra cilt ısısıyla yerleşip tam rengini veriyor. Ben kendi cildim için isabetli seçimler yapmışım, renkler tam uydu. Allığı hele, muhteşem. Çok ama çok güzel bir bebek pembesi tonunda. Işıl ışıl. Ben ürünleri beğendim.
Şimdi gelelim kötü yanlarına. Ne acı ki benim cildime uymadı bunlar. Aslında ben kuru ciltlere iyi geleceğine inanmıyorum. Karma ciltler için çok iyi, yağlı ciltler içinse mükemmel ürünler bunlar. Zira acayip kurutuyor. Hani makyaj yaptım da yüzüm parladı gibi bir derdiniz varsa bunları kesin kullanın bir daha yakınmazsınız. Ama bana sürünce gerilmiş davul derisi gibi ve kırış buruş gözüktüm. Allığın o güzel rengine vurulup halen sürmeye çalışsam da biraz fazla simli geldi bana (Bana!! yani düşünün). Tam bu ton bir allık da istiyorum ama ben yine de.
Mineral makyaj iyi güzel de ben yine de diğer mineral olmayan ürünlerden de kullanmak, denemek, karıştırmak istiyorum. Kısacası pek faydalı biliyorum, ötekiler de zararlı bir çok yönden onu da biliyorum ama sanırım yine de zararlı ve mutluluk verici olanları seçeceğim.
Sizin seçiminiz ne?
İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “EVERYDAY MINERALS SAMPLE KIT”

Yorumunuzu Belirtin