EMILY GÖZ-DUDAK KALEMİ

Posted by on Salı, Ağustos 24, 2010, 17:05
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Forumdan öğrendiğim en büyük keşiflerden biri daha, Emily. Ben göz kalemine öyle büyük paralar ödemek taraftarı değilim zira en “benim” diyem kalem bile iki saat sonra gözden (en azından benim gözümden) yokolup gidiyor. Yokolup gitmiyor aslında bütün kuvvetiyle göz altına doğru koşup oraya sıvaşıp kalıyor. Allahtan sürmeyi keşfettim de bu durumdan kurtuldum. Göz içine artık kalem çekmiyorum, sadece sürme, gez dolan oyna zıpla banyo yap, sürme bana mısın demiyor. Gözün içini delip silmezsen de çıkmıyor. Aktı koktu derdi de yok, şahane.

Renkli kalemleri çok güzel bu markanın. Fiyatı çok uygun 1-1,5 TL civarı birşey. Başına bir iş gelse arkasından ağlamazsınız yani. Sürümü çok yumuşak, enteresan bir biçimde akmıyor (dediğim gibi göz içine denemedim). Renkler zaten süper. Ben kahverengisini kaş kalemi yaptım mesela, tam benim kaşlarımın renginde çok güzel boyuyor. Renklilerinden edinin derim. Yalnız ilginç olan bir yönü var, renkli göz kalemlerinde bunca başarılı iken nasıl oluyor da siyah göz kaleminde böylesine çuvallayabiliyor, bilemiyorum. Siyahı çok sert, sürülmüyor, sürülünce de renk vermiyor zaten grimsi birşey oluyor. Azıcık bastırayım deseniz kırılıyor. Kızkardeşime aldığımında içi kırık çıkmıştı zaten. Kalemtraşla açamazsınız, yamulup kalıyor. Ben dudak kalemini de çok başarılı bulmadım. Minik lekeler bırakıyor geçtiği yerde. “Tam dudak renginde dudak kalemi almalıyım” konulu krizde edinip pişman olduğum ürünlerden biri. Ama Flormarın tam dudak renginde dudak kalemini de bulduğumu belirtmeden geçmeyeyim.
Renk noları alttan başlayarak şöyle: 103(kahve), 114(çok koyu yeşil), 101(siyah, öğğ), 109(metalik mavi-yeşil), 120(gri), 107(mor-mavi) ve 203(pembe). Benim favorilerim 107 ile 109.
Avon un göz kalemlerini de kullanıyorum, onlar da göz içinde felaket göz üzerinde süper.
Clinique Quickliner For Eyes göz içine çekilip de akmayan ürünlerden biri olarak söyleniyor. Bilmem doğru mu? Var mı kullanan?
NOT: Şu posttaki yeşil kalem de yukarıda arz-ı endam eden 114 numaradır.
İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “EMILY GÖZ-DUDAK KALEMİ”

Yorumunuzu Belirtin