AVON LIIV BOTANICALS REJUVENATING CLEANSER

Posted by on Perşembe, Ağustos 26, 2010, 4:12
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

“Amma da Avon yazısı yazdın” diyecek olanlar, haklısınız. Ama bunlardan da memnunum ben çok, siz de bi deneyin memnun kalın istediğim için yazıyorum vallahi. Temsilci bile değilim yani. Reklam da değil. Oyf! :)
Makyaj temizleme mendilleriyle kendimi nasıl da gıcır gıcır ettim” konulu entrymizi okumuştunuz daha önce. Bu yazı da onun ikinci ayağı aslen. Ben öyle temizleme sütü, tonik, efendime söyleyeyim göze ayrı süt, dudağa ayrı solüsyon filan kullanacak kadar sabırlı bir insan değilim ne yazık ki. Olanları çok takdir ediyorum, o ayrı. İyice üşendiğimde Stambul, az üşendiğimde bunu kullanıyorum. Bir de susuz temizliğe de çok güvenemiyorum, ille yüzümü yıkamam gerekirmiş gibi geliyor. Bu sebeple bol çeşitten yüz yıkama jeli denemişliğim var. Lancome, Neutrogena, Nivea, Clinique gibi markalardan sonra hayatımın jelini Avonda buldum. Lancome minik kırmızı isilik benzeri pütürcükler yaptı cildimde, ayrıca gözleri feci yakıyordu. Neutrogena aslında çok sevdiğim bir markadır şu an hatırlayamadım niye bundan vazgeçtiğimi ama birşey olmuş demek ki ki almamışım bir daha. Nivea temizleme jeli olmasına rağmen temizlemiyordu. Clinique de öyle bir kuruttu ki zaten kuru olan cildimi, suratım iki yandan tutulup gerilmiş gibi oldu.
Bu, bu jelde 5. şişem sanırım. Ben hep indirimdeyken yarı fiyatına aldım ama normal fiyatı 14,00 TL olmalı. Mutlaka bir tane de yedekte tutuyorum. Kokusuz, çok aşırı köpürmeyen, göz yakmayan, makyajı tamamen temizleyen, kurutmayan bi jel. Özel bir cilt tipine yönelik olup olmadığı yazmıyor üzerinde. Belki çok yağlı ciltlere hafif kaçabilir, ben kupkuru cildimle kullanabildiğime göre. Bu Liiv serisinin bir de gündüz ve gece kremlerini kullanmıştım ama onları pek de beğenmemiştim. Benim istediğim gibi tamamen yağsızdılar ama cilt de bir türlü emmiyordu. Bir de Liiv gece kremini iki ay dolapta unutup çıkardığımda felaket bir biçimde kokuyordu. Böylelikle ilk defa da bir cilt bakım ürününün bozulduğunu da görmüş oldum, hem de iki ayda.
Bir de sizin için önemli mi bilmem ama benim için çok önemli olan bir güzelliği daha var, kapağı çevirmeli değil. Zira kapağı çevirilerek açılan hiçbirşeyi de kullanmıyorum ben. :)
İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “AVON LIIV BOTANICALS REJUVENATING CLEANSER”

Yorumunuzu Belirtin