AVALON ORGANICS PİŞİK KREMİ

Posted by on Çarşamba, Ağustos 25, 2010, 15:07
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Elimizde hazır bir bebek varken bebek ürünlerini yorumlamanın zamanı geldi de geçiyor değil mi? Kızım henüz minik olabilir ama onun da kendine göre bir kozmetik ve bakım portföyü mevcut. Ben nette bu ürünlerin reviewlarını aradığımda Türk site veya bloglarında bulamamıştım. Ben yazmış olayım, başkaları ararsa bir fikirleri olur.

Miniğimin ürünlerini organik alıyorum. Bu kadar küçükten kimyasalla tanışmasını istemiyorum zira. 3 çeşit organik pişik kremi sipariş ettim iherb den. Biri bu, biri Nature”s Baby Organics, diğeri de Earth Mama Baby Angel. Bundan memnun kalıp devam etmeye karar verdim, diğerlerini beğenmedim ki neden beğenmedim, yazılarını yazacağım.
Opak beyaz bir krem bu. Çok minik bir miktarı gayet güzel dağılıyor, yapısı katı veya vıcık değil, güzel bir homojenlikte, yumuşacık. Olması gerektiği gibi cilt tarafından fazla emilmiyor, bir beyaz tabaka halinde kalıyor ki bu tabaka da bebeğin popişini çiş veya kakanın asidik etkisinden koruyor. Aktif maddesi çinko, % ti sanırım oranı da. Bu doğal tedavi edicilerden biri. Çinko oksit de güneş korumada kullanılıyor, antibakteriyel ve yara iyileştirici etkiye sahip. Hipo alerjenik, paraben ve parfüm içermiyor. Aloe, papatya, aynısafa ve ayçiçeği ihtiva ediyor. Gudişim 3 aylık oluyor, şükür ki henüz bir pişik, kızarıklık, hassasiyet sorunumuz olmadı. Fiyatı da gayet uygun, $6.57. 85 gr lık ambalajda, bu tüp bize aşağı yukarı 1-1,5 ay kadar gitti. Yalnız şunu da göz önüne almak lazım, benim gudişim daha minnacık ve altını çok sık kirletiyor. Günde 8-10 bezi buluyor. Biraz daha büyüyüp, tuvalet aralığı açıldıkça tüpün kullanma süresi de uzar. (Edit: 1-1,5 ayda bitti diye kaldırdığım tüpü kesip içindekini de kullanayım dedim, bir de ne göreyim, 85 gr ın nerdeyse yarısı tüpün içinde. Ambalaj sert olduğundan sıkılamamış ve kalmış. Siz siz olun zonk diye atmayın, çıkan ürün bir bu kadar daha götürür bizi,)
iherb in bir miktar kargo parası var, $15 kadar en az sanırım, ağırlık arttıkça ücret de artıyor. Ama ben bunu vermekten hiç gocunmuyorum. İki günde teslim ediyorlar, ne teslimatta, ne yüklemede, hiçbir problem yaşanmıyor. Türkiye”den alsam hem daha pahalıya gelecek, hem de bizim kaplumbağa kılıklı e-alışveriş sitelerimiz bir haftadan önce yollamaz. iherbden 5-6 siparişim oldu, her seferinde aynı hızla çalıştılar, dilimi ısırayım.
Bir negatif yönü var, böyle sıkmalı ambalajı seviyorum, gayet hijyenik ama sıkmalı ambalaj yapılacaksa hammaddesi biraz yumuşak olmalı. Zira bitmeye yaklaşınca sıkmak ve içindekini çıkarmak için kol kuvveti gerektiriyor. 
Vücut losyonunu da aldım ama henüz kullanmadık. Şampuan da alacaktım, doktorumuz başka bir marka önerdi, bir dahaki siparişimde yine de alacağım ama zira Avalon un şampuanının içeriği, dokturumuzun organik diye önerdiği şampuandan daha doğal.
Linkini de vereyim, bu tirat böylece bitmiş olsun :)

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “AVALON ORGANICS PİŞİK KREMİ”

Yorumunuzu Belirtin