81. ACADEMY AWARDS

Posted by on Cuma, Eylül 3, 2010, 3:17
Bu Yazı Makyaj Kategorisinde ve 0 Yorum var.

Eski blogumda her telden çalar, bildiğim bilmediğim her konuda ahkam keser, o arada moda eleştirmenliği de yapardım. O bloga uzun süredir yazmıyorum ama aynı eleştirmenliği bu blogun konseptine uydurarak yine de yapabileceğimi hissettim, eder etmez de bir dakika durmadım yazdım.
ANGELINA JOLIE
Ben bu kadından inanılmaz sıkıldım. Bir insan hep mi aynı olur, hep mi aynı renk ve modelde elbise giyer, hep aynı “edepli aile annesi” saçını yaptırır, (ki vakt-i zamanında kırdığı cevizlere alayımız vakıfız) hep aynı eyelinerlı gözler, yavruağzı dudaklar makyajıyla mı salınır?! Şunu yapan ben olsam deriz ki param yok bu kadar oluyor, e bunun sayamayacağı kadar parası da var, ne oluyor yani? Ben Brad olsam bi dakka oturmam, alır kendimi giderim.

BEYONCE
Vaktinde en beğendiğim kadınlardandı, giderek kitschleşti, son numarası da bu perdeye sarınmak olmuş. Makyajı kötü diyemeyeceğim ama en ufak bir özelliği yok. Normal, hepimizin dışarı çıkarken yaptığı makyaj. Oscara böyle mi geliniyo? Seneye ben de gidicem böyle de oluyosa :)
Not: Eller de kürek gibi :)
ANNE HATHAWAY
“Ağzım ve gözüm var” insanı Anne, yine kendi geleneğini bozmamış, beyaz ten, kırmızı dudak, patlak göz olmuş da gelmiş. Sınıfını geçer, beyaz ten favorim, ağza göze yapacak birşey yok, kul yapısı diil sonuçta. Eski, az daha etli butlu iken daha güzeldi yalnız bu kızcaaz.
EVAN RACHEL WOOD
Cildine süper uyumlu bir elbise seçmiş, az da model dümdüz olaymış çıplak geldi zannedilebilirmiş. Göz makyajını beğendim, asıl yanaklarındaki parlaklığa bayıldım. Saç rengi de güzel, beğendim ben, hoş.
MILEY CYRUS
Bu kızın ne yaptığını pek bilmiyorum, aslında hiç bir yerden de tanıdık gelmiyor ama elbiseye vuruldum bunu da dahil ettim. O elbisenin benim olmaması bence en büyük haksızlık. Bundan sonra bu kız dünyanın makyajını yapsa ne olur ki, pöh! Bari kemeri verselerdi. Gerçi rujunun rengi çok güzel ama…

SARAH JESSICA PARKER
Yok hiç beğenmiyorum bu hanımı da, filmi eğlenceliydi, ben severim öyle filmleri, dizisini hiç seyretmedim. Bir de göğüsler çok komik gözüküyor. Ama böyle güzel bir göz makyajı mı var, bayıldım, iyice inceleyip kendi üzerimde deneyeceğim. Ben olsam dudaklara bu kadar nude değil daha pembemsi bir ton kullanırdım, o da olmadı Angelinanın yavruağzısından.

JESSICA BIEL
Açık renkli kaşları sevmiyorum ben, hanımların kendisi sarışın olsa da. Tamam kömür kaşlar yapacak hali yok ama biraz kahverengileştirebilir en azından. Yüz ifadesinin altını çizen bir şey sonuçta kaşlar. Şimdi bakınız aşağıdaki resme, haksız mıyım, dudakların yanında kaş göz silinmiş gitmiş, fırın gibi bir ağızdan ibaret kalmış. Halbuki güzel de bi kız 😛
Saçları da özensiz buldum zaten. Küpeler süper ama bak.

NATHALIE PORTMAN
Bu törende inanılmaz yaşlı gözüküyor bu kız, bu tiple kendini nasıl yaşlı göstermeyi becerdi o da hayretengiz bir durum ya. Aşağıda linkini verdiğim sitedeki boy resmine bi bakıverin üşenmeden.Elbisenin rengi faul, tipi faul, kendisi fırında unutulmuş bir çörek kadar yanık. Buna rağmen bu portre çekiminde yine de güzel gözüküyor zira altyapı iyi. Yanaklardaki pembelik çok hoş. Gördüğünüz gibi kaşlar koyu.

Ve son iki, benim kadınlarım, esmerlerde Penelopeyi, sarışınlarda Kate i tek geçerim. Benim güzel kadın tanımıma ikisi de cuk oturuyor. Muhteşemler. Bu iki güzele kıyak geçtim, sırf portre değil boy fotoğraflarını da koydum. Ama ne yazık ki bu törende ikisi birbirinin tam zıddı gözüküyor. Penelope ne kadar soft, ne kadar genç gözüküyorsa, Kate in elbisesi ve makyajı o kadar sert ve yaşlı gözüküyor. Olsun, bence her halleriyle güzeller :)
PENELOPE CRUZ

Makyaj çok yerinde, tam kararında, elbisenin masumiyet temasına birebir uyuyor. Hepburn tarzı kaküller de süper. Takılar, renk, süper olmuş. Şimdi bunları geçelim, elbiseye bakın siz elbiseye, sanat şaheseri gibi değil mi? Bayıldım, öldüm.

KATE WINSLET

Allah kaş göz vermiş gerisini koyvermiş modeli bir insan. Tabii gerisi de koyverilik değil ama… Ben bu saçını ve makyajını yaşına uygun bulmadım. Tamam ufalıp cebimize girecek kadar küçük değil ama böyle Lady Buckingham şeklinde gezmesi de gerekmiyor. Çirkin mi, hayır, yine çok güzel ama fazla ağır bence.

Elbisesinin rengi fazla koyu, fazla uzun. Bu kıza dar, diz boyu elbiseleri ben çok yakıştırıyorum. Böyle uzunlarla biraz yerden bitme gözüktüğünü düşünüyorum. Hele de koyu elbise üzerine siyah dantel iyice boğmuş. Modelinden de hoşlanmadım ben.

Neyse dediğim gibi, ne giyse beğenicem zaten, fazla uzatmayayım o yüzden.

Kapanışı geçen sene, gözlerimi yerinden uğratan elbisesi, saçı, makyajı ve zarafetiyle fesatlık krizlerine girmeme sebep olan muhteşem kadın Marion Cotillard ın fotoğrafıyla yapmayı uygun görüyorum. Bence bu sene de, diğer önceki senelerde olduğu gibi, güzellikte Marion un performansına yaklaşan kimse yoktu.

Fotoğraflar bu siteden alınmadır.

İsterseniz yorum yapabilir, veya Diğer yazılara Bakabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok “81. ACADEMY AWARDS”

Yorumunuzu Belirtin